Kupić czy wynająć rusztowanie – co bardziej się opłaca?

rusztowanie

Rusztowanie to jeden z najważniejszych elementów podczas wznoszenia wszelkich budowli. Jego wykorzystanie umożliwia zwiększenie wydajności prac, a także zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom podczas wykonywania robót na różnych wysokościach. Dzięki stabilności i budowie, która pozwala na montaż kolejnych pięter, jest ono praktyczną częścią wyposażenia, wykorzystywaną niemal na każdym placu budowy. Jednak czy każda firma musi posiadać rusztowanie? Lepiej je kupić czy wynająć? Warto zapoznać się z zaletami i wadami obu opcji.

Rusztowanie na własność

Wiele przedsiębiorstw związanych z branżą budowlaną decyduje się na zakup rusztowań, aby zachować pełną mobilność i niezależność. Jest to jak najbardziej korzystna opcja, która pozwala na rozłożone w czasie zaoszczędzenie pieniędzy związanych z użytkowaniem tej konstrukcji. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli rusztowań, które posiadają różną wytrzymałość i odporność na urazy mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. Dlatego przy ich zakupie należy poświęcić wiele czasu na znalezienie odpowiedniego produktu, spełniającego wszystkie wymagania użytkownika. Wraz z jego parametrami wzrośnie także cena, którą należy wydać na profesjonalną konstrukcję.

Oprócz tego warto wyposażyć się w zapasowe elementy, które umożliwią przeprowadzanie większych i wysokobudżetowych inwestycji. Opcja ta jest jednak uzależniona od predyspozycji firmy i posiadanego środka transportu, bowiem nie każda firma dysponuje samochodem o gabarytach dostosowanych do wielkości rusztowań. Dlatego zakup rusztowania to opcja wymagająca głębszego zastanowienia, tak aby była wygodna dla wykonawcy budowy. Mniejsze lub niezdecydowane firmy mogą natomiast skorzystać z wynajmu rusztowania. Cena w tym wypadku oczywiście będzie niższa.

Wynajmowane rusztowania

Dzierżawa rusztowań to sposób, przy którym warto podkreślić jakość produktów i ich solidność. Firmy oferujące tę opcję udostępniają jedynie najwyższej jakości konstrukcje, które tworzone są z najlepszych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Posiadają one także niezbędne atesty, potwierdzające ich precyzję wykonania i sprawność. Wykonawcom, którzy decydują się na tę opcję, zostają wypożyczone wszystkie elementy, takie jak podesty, słupy, barierki oraz włazy z drabinkami, dzięki czemu użytkowane rusztowania są w pełni bezpieczne i komfortowe.

Wyposażenie zostaje dostarczone zgodnie z zaleceniami i potrzebami klienta związanymi z przeprowadzaną inwestycją. Kolejnym aspektem jest transport rusztowania, o który nie musi martwić się wykonawca. Firma wypożyczająca zapewnia dowóz konstrukcji na miejsce budowy oraz środki do jej stabilnego ustawienia. To niezwykle wygodne rozwiązanie, coraz częściej stosowane przez ekipy remontowo-budowlane. Wynajem rusztowań Opole stał się wyjątkowo popularny w Opolu, gdzie działalnościom opłaca się zastosowanie takiej metody.

Jak przedstawia się cena wynajmu rusztowań? Zależna jest ona od wielu czynników, w tym potrzeb klienta, liczby elementów, a także odległości od miejsca docelowego, gdzie produkt ma zostać przetransportowany. Niemniej jednak przedsięwzięcie to może być bardziej opłacalne niż zakup własnego wyposażenia. Taka współpraca pozwala na podejmowanie większych prac, a tym samym na wzrost dochodów. Dzięki temu sposobowi można uzyskać większą liczbę zleceń. Wynajem rusztowania to opcja znacznie ułatwiająca pracę, której jedyną wadą jest brak posiadania konstrukcji na własność.

Ostateczna decyzja – wynajem czy zakup rusztowania?

Zarówno zakup rusztowania, jak i jego wynajem są wygodnymi oraz opłacalnymi zabiegami, które dodatkowo można ze sobą łączyć. Dla wielu firm zakup dużej liczby elementów jest niepraktyczny, a dzięki dzierżawie mogą wypożyczyć potrzebne konstrukcje na czas budowy. Wynajem rusztowania w Opolu jest inwestycją w niezwykle atrakcyjnej cenie, która może pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy. Końcowa decyzja zależy jedynie od wykonawcy, znającego własne wymagania.