Co warto zobaczyć w Krakowie – najciekawsze miejsca

Kraków to miasto, które obfituje w ciekawe miejsca i w wiele historycznych zabytków. To magiczne i niesamowite miejsce, w którym poczujesz dawny, średniowieczny klimat oraz zobaczysz wiele interesujących oraz romantycznych zakątków. Przyjeżdżając do Krakowa, dobrze zaplanuj cały swój pobyt, tak aby żadne z inspirujących miejsc nie zostało przez Ciebie pominięte podczas podróżnych wojaży. 

Najciekawsze miejsca w Krakowie – to nie tylko Kościół Mariacki, Krakowski Rynek oraz Zamek Królewski na Wawelu. To, co warto zobaczyć w Krakowie, to także Kopiec Kościuszki, z którego rozpościera się wspaniały widok na całe miasto, Nowa Huta, będąca niczym współczesny obraz epoki PRL-u oraz dawna dzielnica żydowska zwana Kazimierzem, gdzie znajdziesz mnóstwo restauracji i kawiarni, oferujących przepyszne, lokalnej specjały.

Jakie są ciekawe miejsca w Krakowie?

Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Krakowie – to z pewnością zaznacz sobie na mapie miasta Krakowskie Błonia, Park Jordana, a także Park Lotników. Możesz tam spokojnie pospacerować na łonie natury i zapoznać się z historią Krakowa. Doskonałym pomysłem jest również rejs statkiem po Wiśle, aż do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, które leży na granicy miasta. 

Co zobaczyć w Krakowie będąc tylko na weekend? Na pewno Sukiennice, Wawel i całe Stare Miasto, które skrywa w sobie wiele tajemniczych uliczek, kościółków i zjawiskowo pięknych budynków w stylu gotyckim i romańskim. Cały Kraków ma wiele ciekawych miejsc do zobaczenia i do odkrycia. Twój pobyt w tym historycznym mieście może okazać się niezapomnianą przygodą i fascynującą wycieczką. Najciekawsze miejsca w Krakowie czasami są ukryte z dala od turystycznego zgiełku np. Kopiec Krakusa czy Klasztor Kamedułów. 

Co warto zwiedzać w Krakowie?

Będąc w mieście królów, koniecznie musisz przejechać się krakowską bryczką i wysłuchać hejnału z wieży Mariackiej. Ciekawym miejscem do zwiedzenia w Krakowie jest również podziemne Muzeum Miasta pod Sukiennicami oraz ulica Floriańska, a także słynny Barbakan. Jeżeli szukasz nieco mniej znanych stron miasta – zajrzyj do Tauron Areny, do pobliskiej Kopalni Soli w Wieliczce, do Parku Miejskiego w pobliskiej Skawinie oraz na Zamek w Niepołomicach albo do Krakowskiego Ogrodu Botanicznego lub do Ogrodu Zoologicznego.

Wymieniając najciekawsze miejsca w Krakowie, należy też wspomnieć o historycznym Kościele na Skałce, Kościele św. Wojciecha oraz o zalewie Zakrzówek. Te wszystkie wyjątkowe miejsca w Krakowie są w zasięgu Twojej ręki, a sama wycieczka do tego uroczego i jednocześnie unikalnego na skalę europejską miasta – wzbogaci Cię o wiele fantastycznych wrażeń, przeplatanych historycznym zachwytem i błogim odpoczynkiem. 

To, co warto zwiedzać w Krakowie, z pewnością znajduje się w wielu popularnych przewodnikach, jednak zwiedzanie miasta na własną rękę i z własnymi inspiracjami na pewno okaże się oryginalnym i świetnym pomysłem! Kraków oferuje Ci bowiem ciekawe miejsca, które nie zawsze znajdują się przy głównych placach i ulicach. Czasami warto zejść trochę z turystycznej trasy i odkryć moc prawdziwego oblicza dawnego, jak i współczesnego Krakowa.