Czy warto kupić wielofunkcyjny wózek 3w1

0

Jaki wózek będzie potrzebny dziecku od pierwszego dnia życia? Czy lepszy będzie tylko i wyłącznie model głęboki? A może korzystniejszy okaże się model 2 w 1 lub 3 w 1? Dzisiaj rodzice do wyboru mają wiele propozycji i sami często gubią się w możliwościach poszczególnych modeli. Dzisiaj sprawdzimy, czy wózki dziecięce wielofunkcyjne 3 w 1 to naprawdę strzał w dziesiątkę i na co trzeba uważać przy zakupie takich pojazdów dla swojego dziecka.

Wózki wielofunkcyjne 3 w 1 – hybrydowe

Wózki wielofunkcyjne 3 w 1 to trochę długa nazwa, dlatego ludzie często nazywają je hybrydowymi. Jaki to dokładnie model wózka? To połączenie modelu głębokiego i spacerowego. Do tego dołączone jest nosidełko, które można zabierać ze sobą do auta. Taki fotelik/nosidełko jest koniecznością, jeżeli maluch ma podróżować samochodem. Czasem mówi się, że jak coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. Na szczęście, jeżeli chodzi o wózki wielofunkcyjne 3 w 1, to ta zasada nie sprawdza się kompletnie. Wystarczy wybrać bowiem model od dobrego producenta, a dziecko (jak również rodzice) mogą cieszyć się dobrej jakości modelem pojazdu, który będzie sprawował się przez kilka lat. Dzisiaj takie wózki wielofunkcyjne 3 w 1 prawie w całości wyparły modele tradycyjne. Nic więc dziwnego, że coraz rzadziej modele klasyczne dostępne są na rynku. Producenci starają się, aby zaproponować za to jeszcze lepsze modle wózków hybrydowych.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne 3 w 1 – zalety

Najważniejszą zaletą wózka wielofunkcyjnego 3 w 1 jest jego trwałość. Wystarcza on minimum na dwa lata. Aczkolwiek jeżeli ma on odpowiednią konstrukcję, to może wystarczyć na dłuższy czas. Inwestując w taki pojazd dla swojego malucha, rodzice decydują się na jeden konkretny wydatek. Jeżeli dziecko szybko przyzwyczai się do samodzielnego chodzenia, to całkiem możliwe, że zakup tzw. gondoli w ogóle nie będzie potrzebny. Kolejną zaletą takiego wózka wielofunkcyjnego jest oszczędność cenowa oraz miejsca. Wózki 3 w 1 wielofunkcyjne kosztują na ogół tyle samo co zwykłe wózki głębokie. Wystarczy dobrze rozejrzeć się po ofertach sklepów z takimi artykułami, aby przekonać się, że cena takich pojazdów jest prawie identyczna. Czasem jest ona niewiele większa, jeżeli chodzi o modele 3 w 1, ale warto dołożyć tę różnicę. Czy to możliwe? Wystarczy tylko porównać osobno cenę wózka głębokiego, wózka spacerowego i wózka wielofunkcyjnego 3 w 1, aby przekonać się, które z nich będą dla nas korzystniejsze. Jeżeli chodzi o oszczędność miejsca – wózki dziecięce wielofunkcyjne 3 w 1 zajmują go bardzo mało. Tutaj mamy trzy produkty w jednym, więc nie trzeba będzie szukać dodatkowej przestrzeni na to, aby za chwilę musieć postawić kolejny wózek. Tyczy się to mocno dla rodziców planujących rodzeństwo dla swojego malucha. Wielu specjalistów przyznaje, że wózki 3 w 1 są z reguły bezpieczniejsze i mają mocniejszą konstrukcję, dzięki czemu rodzice nie muszą obawiać się o swoje dziecko. Prowadzenie takiego wózka 3 w 1 jest o wiele wygodniejsze, co na pewno zostanie zauważone przez dumnych rodziców.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne 3 w 1 – na co zwracać uwagę?

Kupując wózki 3 w 1 wielofunkcyjne, należy zwrócić uwagę na koła. Biorąc pod uwagę stan polskich dróg, dobre będą koła duże i pompowane, które są w stanie poradzić sobie nawet z wielkimi dziurami. Do tego wózek z dużymi kołami świetnie sprawdzi się w lesie, więc warto pomyśleć o takim fakcie. Ważne są również wymiary. W przypadku dużych domów i mieszkań nie są one tak ważne, ale w przypadku małych kawalerek koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę, aby mieć pewność, że bez problemu znajdziemy miejsce do przechowywania takiego pojazdu. Wybierając wózki dziecięce wielofunkcyjne 3 w 1 należy go podnieść – osobiście! Waga wózka jest bardzo ważna, bowiem niekiedy trzeba go wnieść na trzecie lub czwarte piętro. W takiej sytuacji niższa waga to wręcz zbawienie dla rodziców, którzy każdorazowo wychodząc z pociechą na zewnątrz, muszą znosić i wnosić jego pojazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *