Czym zajmuje się refleksologia?

leczenie

Refleksologia bywa nazywana również terapią “zonową”. Zalicza się ją do grupy medycyny holistycznej. Polega na uciskaniu sprecyzowanych miejsc zlokalizowanych na stopach, dłoniach, twarzy i uszach, które określa się mianem refleksów. Dzięki takiej praktyce można skutecznie poprawić ogólny stan samopoczucia pacjenta oraz korzystnie wpłynąć na wieloaspektowe funkcjonowanie organizmu.

Refleksologia – skąd się wywodzi?

Historia refleksologii rozpoczyna się aż 5000 lat p.n.e. Ta metoda wywodzi się z medycyny chińskiej, której założenia opierały się na oddziaływaniu na kanały energetyczne w organizmie człowieka. Wszelkie choroby i dolegliwości były uznawane za zaburzenia przepływu energii. W obecnych czasach refleksologia w Warszawie zyskuje ogromną popularność, a specjaliści w tej dziedzinie wykazują się szerokimi kompetencjami. Możliwe jest uzyskanie tytułu dyplomowanego refleksologa, co wiąże się z koniecznością uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu z części teoretycznej i praktycznej. Wskazuje to na coraz większe systematyzowanie wiedzy z tego zakresu.

Refleksologia – czym się zajmuje?

Refleksologia zajmuje się przywracaniem prawidłowego funkcjonowania układów, gruczołów i organów wewnętrznych, co przekłada się na polepszenie ogólnego działania organizmu i samopoczucia człowieka. Doświadczenia bólowe przy uciskaniu konkretnego miejsca na powierzchni ciała mogą świadczyć o problemach zdrowotnych w obszarze odpowiadających mu narządów. Odpowiednie przyciskanie wyznaczonych punktów ma za zadanie zlikwidować różnorodne problemy zdrowotne, co coraz częściej stanowi uzupełnienie działań w ramach medycyny konwencjonalnej. Masowanie punktów przepływu impulsów nerwowych wpływa korzystnie na ukrwienie organów wewnętrznych, oczyszczenie organizmu, regenerację, niwelowanie przykrych dolegliwości bólowych oraz procesy przemiany materii. Równoczesne stosowanie wsparcia medycyny konwencjonalnej oraz refleksologii w Warszawie może niezwykle pozytywnie wpłynąć na jakość życia pacjenta.

Jak przebiega refleksologia – Warszawa

Refleksologia rozpoczyna się od stopniowego rozgrzewania stóp z wykorzystaniem odpowiednich ćwiczeń rozciągających i relaksujących. Specjalista przechodzi następnie do etapu uciskania określonych partii ciała. Refleksologia łączy delikatny dotyk i głęboki masaż tkanek. Podczas pierwszych spotkań ucisk jest delikatny, by przyzwyczaić pacjenta do towarzyszących mu odczuć. Kolejne wizyty mogą odbywać się z wykorzystaniem mocniejszej stymulacji.

Najlepsze efekty można uzyskać przy współpracy z doświadczonymi refleksologami w Warszawie. Długość i częstotliwość zabiegów dobierana jest do indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia oraz celu, jaki chce osiągnąć każdy z pacjentów. Najczęściej wizyty w gabinecie refleksologa odbywają się raz w tygodniu. Wraz z dostrzeżeniem pozytywnych efektów tej metody można stopniowo zmniejszać częstotliwość spotkań. Niezwykle często okazuje się, iż już po 3 wizytach w gabinecie refleksologa pacjenci dostrzegają zmiany w funkcjonowaniu organizmu.