Gdzie i jak się reklamować? 5 pomysłów na reklamę firmy

Żyjemy w czasach, w których marketing internetowy odgrywa kluczową rolę dla każdego właściciela firmy, który pragnie sukcesywnie powiększać bazę klientów i tym samym zwiększać zasięgi. Nigdy wcześniej promowanie usług lub produktów nie było tak łatwe, dostępne i w wielu przypadkach bezpłatne. Jeszcze kilka dekad temu właściciele firm musieli się naprawdę nagimnastykować i sporo zainwestować, by ktokolwiek na drugim krańcu Polski usłyszał o ich działalności. Internet przewrócił wszystko do góry nogami, stając się wyjątkowym oknem na świat i narzędziem, za którego pośrednictwem będziesz mógł zdziałać prawdziwe cuda i dosyć szybko odnotować pierwsze sukcesy. Wystarczy tylko wiedzieć, od czego zacząć i gdzie się reklamować.

Instagram podstawą dobrego marketingu

Każda szanująca się firma doskonale wie, że Instagram to platforma, której nie można pominąć w procesie marketingowym czy budowania własnej marki. Ta potężna platforma w obecnej chwili posiada ponad miliard aktywnych użytkowników i jest doskonałym miejscem na docieranie do potencjalnych klientów. Reklama firmy w tym serwisie może odbywać się na kilka sposób, choć zasadniczo polega na stworzeniu atrakcyjnego konta, które będzie zawierało estetyczne zdjęcia Twoich usług lub produktów, a także korzystaniu z dostępnych narzędzi, do których dostęp ma każdy użytkownik. Jeżeli zastanawiasz się, jak rozreklamować firmę poprzez instagramowy profil, to z pewnością powinieneś prześledzić inne firmowe konta i zwrócić uwagę na to, w jaki sposób docierają do swoich klientów. Platforma opiera się na algorytmach i hasztagach, których warto używać, ponieważ dzięki nim osoby zainteresowane Twoją działalnością szybciej trafią na Twój profil. Warto również korzystać z Insta Stories oraz płatnych reklam, które cieszą się sporą skutecznością.

Profil firmowy na Facebooku

Facebook to kolejna platforma, która powinna być brana pod uwagę, jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak się reklamować w sieci. Miejsce idealne, bo umożliwia bezpośredni kontakt z klientem, a poza tym zaraz po Instagramie ma największą siłę rażenia i największe zasięgi. Połączenie prywatnego profilu z służbowym umożliwia bezproblemowe przełączanie się na konto firmowe i dosyć nieskomplikowane promowanie działalności. Co ciekawe, odkąd Instagram znalazł się pod skrzydłami twórców Facebooka, można połączyć oba konta i publikować treści jednocześnie, co jest niemałym udogodnieniem, a jednocześnie szansą na dotarcie do tych klientów, którzy korzystają tylko z jednej platformy.

Korzystaj z YouTube

Wiele osób zastanawia się, jak reklamować firmę za pośrednictwem YouTube. Tymczasem taki rodzaj marketingu jest wyjątkowo prosty, choć być może najbardziej czasochłonny. Kampanie reklamowe video to wyjątkowy sposób na zaprezentowanie własnej firmy w sposób niebanalny. Wystarczy jedynie zarejestrować się w serwisie i założyć firmowy kanał, za którego pośrednictwem będziesz publikować treści związane z działalnością. Zasadniczą zaletą tego typu marketingu jest fakt, że zapłacisz dopiero wtedy, kiedy Twoje kampanie faktycznie wzbudzą zainteresowanie odbiorców.

Zajmij się pozycjonowaniem strony i stwórz wizytówkę Google

Optymalizacja własnej witryny internetowej to kolejny sposób na budowanie konkretnej bazy klientów. Jeżeli zastanawiasz się, jak zareklamować firmę w taki sposób, to z pewnością powinieneś zwrócić się do firmy świadczącej usługi w zakresie tworzenia profesjonalnych tekstów, które wzmocnią pozycję Twojej witryny i sprawią, że znajdzie się na szczycie wyszukiwarek. Warto również zainteresować się opcją Google Moja Firma i postarać się o to, by posiadała własną pinezkę w mapach Google’a oraz wirtualną wizytówkę, która pozwoli klientowi uzyskać w szybki sposób podstawowe informacje na temat Twojej firmy.