Jak dobrać podnośnik gazowy do mebli?

0

Podnośniki gazowe to specyficzne przedmioty, które kojarzą nam się głównie z szafkami kuchennymi. Pamiętaj o tym, że bez problemu wykorzystasz je w meblach pokojowych i łazienkowych, ciesząc się ich funkcjonalnością. Jak dobrać podnośnik gazowy? O czym pamiętać? Czym wyróżnia się podnośnik gazowy do mebli?

Podnośnik gazowy do mebli

Jakie funkcje spełnia podnośnik tego typu? Otóż ma za zadanie umożliwiać płynne i sprawne otwieranie frontów meblowych w kuchni, w łazience czy też w pokoju. Okazuje się, że przedmiot znalazł zastosowanie najczęściej w wysokiej zabudowie pod sufit, która jest spotykane coraz częściej w pomieszczeniu kuchennym. Jeśli nie chcesz postawić na standardowe szafki z frontami otwieranymi na boki, możesz skorzystać z szafek szerokich i niskich, które będą sięgać aż do sufitu. W tej sytuacji siłownik do szafki działa na tej zasadzie, że unosi front do góry. Dzięki temu masz bardzo dobry wgląd w to, co znajduje się we wnętrzu kuchennej szafki. Chcąc otworzyć szafkę, front powinieneś lekko unieść, natomiast dalsze uniesienie i podtrzymanie go w górze należy do zadań podnośnika. Te drobne ułatwienia mogą zdziałać bardzo wiele w codziennym życiu i wpłynąć na komfort domowników. 

Jak zamontować podnośnik do mebli?

Warto podkreślić, że zamontowanie podnośnika gazowego do mebli jest bardzo łatwym zadaniem. Poradzisz z nim sobie bez problemu, nawet jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z takimi zadaniami. Na początku sprawdź, do jakiego poziomu front meblowy zostanie uniesiony przez siłownik. Poziom całkowitego rozsunięcia powinien podnosić front maksymalnie do poziomu 90 stopni, o czym warto pamiętać. Bardzo wysokie szafki nie muszą otwierać się całkowicie do góry, gdyż jest to niepotrzebne. Jeśli postawisz na front, który nie otwiera się całkowicie, z pewnością później znacznie łatwiej zamkniesz szafkę. W ściankę mebla wkręć przeznaczone śruby do drewna. Ułatwienie zapewni Ci wykonanie drobnych otworów (z użyciem wiertła znacznie mniejszego niż średnica śruby). Całość przeprowadzisz szybko i bez problemu. 

Jak wybrać idealny podnośnik gazowy?

Z pewnością podczas wyboru podnośnika gazowego do mebli zadajesz sobie pytanie, jakie rozwiązanie wybrać. Przede wszystkim pamiętaj o tym, jaki ciężar może podnieść dany model podnośnika. Poszczególne modele różnią się między sobą i mogą podnosić od 6 do nawet 18 kg. Producenci zalecają zamontowanie dwóch podnośników do mebli (przy każdym froncie), co zapewni sprawne działanie. To bardzo ważny aspekt zwłaszcza w długich szafkach, które mają powyżej 80 cm. Zachowanie tej zasady jest o tyle ważne, że dzięki temu podnośnik gazowy do mebli zawsze będzie pracował we właściwej osi oraz wpłyniesz na mniejsze zużycie całego mechanizmu. 
Dobre jakościowo podnośniki są testowane i wyróżniają się trwałością. Bezawaryjna praca jest niezwykle istotna i daje Ci wygodę. Co ciekawe, to niewielkie urządzenie może wytrzymać nawet kilkanaście lat użytkowania, co jest sporym plusem. 

Cechy podnośnika do mebli

Najprościej rzecz ujmując, podnośniki są okuciami meblowymi, które służą do montażu w szafkach z frontami, jakie są otwierane do góry. Dają możliwość łatwego otwierania i zamykania klapy, jak też zatrzymania jej w danym miejscu. To z kolei wpływa na swobodne wyjęcie z szafki tego, czego potrzebujesz, bez konieczności problematycznego przytrzymywania frontu jedną ręką. Jednymi z najprostszych rozwiązań są podnośniki gazowe, które nie kosztują wiele. Zaletą jest tutaj fakt, że bardzo łatwo je zamontujesz. Ponadto, nie zajmują wiele miejsca we wnętrzu szafki. Możesz je użyć w niewielkich frontach o małej wadze, lub też w nieco większych. Podnośniki to okucia meblowe przeznaczone do montażu w szafkach z frontami otwieranymi do góry. Pozwalają one na swobodne otwieranie i zamykanie klapy, jak również zatrzymanie jej w odpowiednim miejscu, aby swobodnie wyjąć potrzebne z szafki rzeczy, bez konieczności przytrzymywania frontu jedną ręką.
Na rynku znajdziesz wersje do szafek otwieranych do góry, jak i do dołu (zazwyczaj dotyczy to szafek barkowych). Podczas zakupu zwróć uwagę na moc podnośnika gazowego do mebli i jego trwałość. Przydadzą się także nakładane zawiasy, które montujesz razem z podnośnikiem. Warto zapoznać się z ofertą podanego sklepu: https://gryc24.pl/podnosniki-gazowe,c107,pl.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *