Jaki powerbank wybrać? Zobacz, na co zwracać uwagę!

0

Rozwijająca technologia cały czas zaskakuje i pozwala Ci korzystać z coraz to nowszych udogodnień. Pewnie nie raz spotkałeś się z problemem rozładowanego smartfona w podróży, którego nie miałeś gdzie i jak naładować. Łączność ze światem i z innymi ludźmi jest bardzo ważna, zwłaszcza kiedy gdzieś wyjeżdżasz, a Twoi bliscy chcą mieć z Tobą kontakt. Jednak jest na to skuteczne rozwiązanie – dobry powerbank. Niewielka, przenośna bateria, która uratuje Twój rozładowany telefon i pozwoli Ci na korzystanie z niego dłużej niż pozwala na to raz naładowany akumulator. Od teraz żaden wyjazd i przebywanie poza miastem daleko od domu nie będą Ci straszne.

Czym jest powerbank?

Powerbank to nic innego jak przenośna ładowarka. Tradycyjne ładowarki, które otrzymujesz wraz ze smartfonem, musisz podłączać bezpośrednio do gniazdka z prądem za pomocą kabla USB i adaptera. Powerbank ma wbudowaną zewnętrzną baterię, a ładowanie odbywa się za pomocą portu USB. Produkt posiada ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe, co pozwala na ładowanie ich wielokrotnie. Wystarczy, że podepniesz kabel do odpowiedniego portu gadżetu, a końcówkę Micro USB do swojego smartfona, wówczas rozpoczyna się ładowanie. Oczywiście mobilna ładowarka również potrzebuje ładowania, jednak znacznie rzadszego niż np. Twój telefon. Wszystko zależy od jego pojemności, a także pojemności baterii w Twoim telefonie.

Powerbank – jaki wybrać?

Jeśli po raz pierwszy planujesz zakup banku energii do swojego smartfona, na pewno zastanawiasz się, jaki powerbank wybrać. Urządzenie powinno służyć Ci przez dłuższy czas i naładować Twój sprzęt więcej niż raz. Kupując ten gadżet, musisz wziąć pod uwagę pewne parametry, które zdecydowanie mogą wpłynąć na Twój wybór:

  • Pojemność – tutaj wszystko zależy od tego, jak często będziesz korzystać z urządzenia i na ile doładowań będzie Ci potrzebne. Powerbanki o pojemności 4000 mAh naładują Twój smartfon tylko raz. Dzięki 6000 mAh już 2 razy będziesz mógł podładować swoje urządzenie, w przypadku tabletu – będzie to połowa baterii. Przy 10 000 mAh swój telefon komórkowy naładujesz aż 4 razy oraz do pełna tablet.
  • Zastosowanie – musisz wiedzieć, jaki rodzaj urządzenia będziesz ładować, aby wybrać odpowiednie złącza – USB 1A, 2A lub typu C. Oczywiście istnieją modele, które posiadają ich kilka.
  • Jakość i cena – warto kierować się w tym wypadku jakością i marką, nie tylko dużą pojemnością. Nie zawsze wielka pojemność banku energii idzie w parze z jakością.
  • Wielkość i ciężar – rozmiary tego typu urządzeń są różne. Możesz kupić naprawdę wielkie i ciężkie, ale są też małe i poręczne. Jeśli zależy Ci na zabieraniu go wszędzie ze sobą i aby łatwo było go włożyć do kieszeni, to sięgnij po model niewielki i lekki.

Powerbank – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Oczywiście inną ważną kwestią podczas zakupu powerbanku jest zwrócenie uwagi na jego specyfikację. Ta wiedza pozwoli Ci na wybranie odpowiedniego i wartościowego gadżetu:

  • mAh – inaczej miliamperogodziny. Im podana liczba mAh jest większa, tym bardziej możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie dłużej będzie działać po naładowaniu.
  • Natężenie prądu – warto sprawdzić jakie natężenie prądu ma powerbank – 1A lub 2A. Najczęstszym wyborem jest 2A, ponieważ naładuje Twojego smartfona, a nawet tablet dużo szybciej niż przy 1A.
  • Moc ładowania – liczba watów banku energii powinna być dostosowana do dopuszczalnej mocy telefonu.

Zwracając uwagę na podane wartości, będziesz z łatwością mógł odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki powerbank sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Warto wcześniej zaznajomić się z tematem i zakupić dobry sprzęt, z którego będziesz mógł cieszyć się przez dłuższy czas oraz śmiało korzystać z niego poza domem. Ten mobilny gadżet pewnie nie raz wybawi Cię z opresji, kiedy Twój smartfon rozładuje się w niefortunnym lub nieprzewidzianym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *