Jaki wybrać prezent dla 13 latka?

prezent

Obdarowywanie najbliższych z okazji urodzin, Komunii czy świąt Bożego Narodzenia jest niewątpliwie niezwykle przyjemnym uczuciem. Mimo, że zazwyczaj wiemy, o czym marzą bliskie nam osoby, niektórych ciężko jest zadowolić i zaskoczyć. Mowa tu szczególnie o nastolatkach, którzy mają niebanalne pragnienia i zainteresowania oraz są skrajnie różni. Jak wobec tego wybrać idealny i trafiony przede wszystkim prezent dla 13 latka? Z podpowiedzią przychodzi poniższy artykuł.

Gra na PC lub konsolę

Nie da się ukryć, że najczęstszym marzeniem nastolatków jest posiadanie ulubionej gry na konsolę lub komputer. Niestety, rynek akcesoriów komputerowych przeładowany jest wirtualnymi nowościami, dlatego osobie, która nie żyje na co dzień z nastolatkiem, może być ciężko dokonać właściwego wyboru. Najlepiej jest zapytać się dyskretnie jego rodzica o to, o jakiej dokładnie grze marzy przyszły obdarowywany – dzięki pomocy rodzicieli możemy być pewni, że prezent nam się uda.

Karnet do gry na żywo

Jeśli nastolatek, którego pragniemy obdarować, jest żądny przygód lubi adrenalinę, ale chcemy go nieco odciągnąć od komputera, doskonałym prezentem będzie sprezentowanie mu karnetu umożliwiającego rozgrywkę na żywo. Większość nastoletnich chłopców chętnie korzysta z paintballu, laserowego strzelania lub escape roomu dostosowanego oczywiście do ich wieku. Taki prezent z pewnością będzie odebrany z entuzjazmem przez każdego dorastającego chłopaka.

Prezent dla sportowca

Z kolei, jeśli nasz nastolatek jest fanatykiem dbania o sylwetkę, można pokusić się o kupno prezentu wspomagającego jego rozwój fizyczny w domu. Oczywiście, przed wyborem tego upominku, należy się uprzednio skonsultować z rodzicami obdarowywanego, gdyż większość z takich urządzeń zajmuje sporo miejsca w domu. Jeżeli już uzyskamy zgodę, warto rozejrzeć się nad akcesoriami, które wpłyną na rozwój całego ciała, a nie tylko konkretnych partii mięśniowych. Dobrym wyborem będzie bieżnia, orbitrek, stepper czy rowerek treningowy. Raczej nie powinniśmy kupować sprzętów z obciążeniem, gdyż dźwiganie ciężarów jest wskazane dopiero po zakończeniu wzrostu.

Nowoczesny zegarek

Kolejnym trafionym prezentem będzie kupno młodzieżowego zegarka. W zależności od budżetu i stylu chłopca, na rynku z elektroniką można znaleźć naprawdę ciekawe i modne gadżety. Obecnie, nastolatkowie raczej nie noszą klasycznych zegarków ze wskazówkami i częściej stawiają na te elektroniczne smartwatche kompatybilne z ich smartfonem lub opaski, tak zwane smartbandy, które pozwalają nie tylko na odtwarzanie muzyki z telefonu, ale i mierzenie pulsu, jakości snu czy wykonanych kroków. Warto przed zakupem zorientować się nieco wcześniej, czy nastolatek jest typem sportowca, czy raczej gadżeciarza i zgodnie z jego zainteresowaniami wybrać odpowiedni model zegarka.

Quady spalinowe

Z pewnością poniższy prezent spodoba się każdemu nastolatkowi – bez względu na to czy jest typem mola książkowego, sportowca czy fanatyka gier komputerowych. Quady spalinowe to strzał w dziesiątkę, jeśli pragnie się porządnie zaskoczyć obdarowywanego młodzieńca i urozmaicić mu czas spędzony na dworze. Nawet jeśli dziecko mieszka w mieszkaniu, prezent ten będzie doskonałym pretekstem, by spędzać trochę czasu na dworze, w pobliskim lesie czy miejscu przeznaczonym do wyścigów. Dodatkowo, dzięki ów pojazdowi, może okazać się, że w nastolatku obudzą się kolejne zainteresowania i pasje, które mogą przekształcić się w przyszłości w coś zupełnie profesjonalnego. Zakup quada spalinowego z pewnością będzie trafioną inwestycją w przyszłość młodego nastolatka.