Kuchnie na wymiar vs gotowe kuchnie

kuchnia

Kuchnia to ważna część pomieszczenia w naszym domu. Powinna być praktyczna, funkcjonalna, ale też atrakcyjna. W kuchni spędzamy wiele czasu, dlatego ważne jest to, żeby dobrze się w niej czuć. Dobrze wykonana aranżacja kuchni, kolory ścian, oświetlenie to aspekty, które mają wpływ na to, jak się w niej czujemy. Niepodważalnym faktem jest to, że główną rolę w funkcjonalności kuchni pełnią meble. Urządzając kuchnię do wyboru mamy gotowe meble kuchenne i meble na wymiar. Warto wiedzieć, jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma.

Meble kuchenne na wymiar – wady i zalety

Meble kuchenne na wymiar cieszą się dużą popularnością i coraz więcej osób decyduje się na zakup takich mebli. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim wykonanie, które jest perfekcyjnie dopasowane do pomieszczenia. Istnieje możliwość decydowania, gdzie i jakie szafki zostaną rozmieszczone. Ilość szafek również zależy od naszej wyobraźni. Materiał, z którego zostaną wykonane, może być najwyższej jakości, choć to oczywiście zależy od preferencji i zasobności portfela. Styl, w jakim zostaną wykonane, także zależy od naszej fantazji. Jest możliwość wyboru kolorów szafek, ich frontów. Czy będzie to mat, a może połysk? Czy będą bezuchwytowe, a może jednak będą mieć uchwyty? Wszystko tak naprawdę może zostać wykonane według indywidualnych oczekiwań. Jedynym minusem mebli na wymiar może być ich długość oczekiwania i cena, ale nie jest przesądzone też to, że będzie ona bardzo wysoka. Ponieważ cena zależy głównie od materiału, z którego miałyby być zrobione szafki i poszczególnych elementów, które będą wpływały na wycenę. Jednak, jeśli tylko jest finansowo to możliwe, warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar. Ofertę można przejrzeć z pomocą internetu. Meble kuchenne na wymiar – Bielsko, wpisując w wyszukiwarce internetowej, można przejrzeć ciekawe oferty dostępne w Bielsku i okolicach. Warto zwrócić uwagę na wieloletnie firmy, mające doświadczenie bądź takie, które cieszą się uznaniem wśród klientów.

Gotowe kuchnie – wady i zalety

Gotowe zestawy mebli kuchennych mają swoje wady i zalety. W odróżnieniu od kuchni wykonanych pod zabudowę będą łatwo dostępne, często od ręki i niedrogie. Choć oczywiście na cenę również będzie miał wpływ materiał, z jakiego są wykonane. Warto mieć na uwadze, że często są to słabej jakości materiały, co ma wpływ na trwałość mebli i czas użytkowania ich oraz estetykę wnętrza. Minusem niestety jest również to, że trudno kupić gotowe szafki kuchenne w sklepach do pomieszczeń skomplikowanych w aranżacji, na przykład małych kuchni, z nierównymi ścianami. Finalny efekt może nie być zadowalający. Sklepy meblowe posiadają często w ofercie możliwość wyboru ilości szafek i ich wymiarów. Zatem jeśli mamy dobrze wykonane pomiary ścian, a wnętrze nie jest trudne w aranżacji, to jak najbardziej jest możliwy zakup gotowych mebli w przystępnej cenie. Wiele większych sklepów meblowych oferuje odpłatne porady, pomiar, czy montaż mebli kuchennych. 

W przypadku wątpliwości co do wyboru, który zestaw wybrać: meble gotowe czy meble na wymiar, zdecydowanie więcej zalet mają meble kuchenne na wymiar. Mają one przewagę nad gotowymi meblami i mimo różnicy w cenie, warto w nie zainwestować. Dlatego, że inwestycja ta jest wieloletnia. To są meble wysokiej jakości i trwałości. Po kilkunastu nawet latach dalej będą prezentowały się świetnie, czego nie można powiedzieć w przypadku mebli sklepowych. Firmy wykonujące meble na wymiar mają do zaoferowania w Bielsku duży wybór kuchni pod zabudowę. Nowoczesne, klasyczne, wykonane na zamówienie według upodobań klientów. Warto porozmawiać z wykonawcami, którzy podpowiedzą wiele rozwiązań lub rozwieją wątpliwości.