Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne – TOP5

kosmetyczka

Kobiety bardzo często, zazwyczaj te dojrzałe, chcą przeciwdziałać starzeniu się ciała i skóry bądź zniwelować pierwsze jego oznaki. Wybierają wówczas zabiegi kosmetyczne w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli Twoja skóra wymaga głębokiego odżywienia oraz napięcia, skorzystaj z mezoporacji, wypełnień kwasem hialuronowym lub po prostu udaj się do kosmetyczki. Jakie są najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne?

Lipoliza iniekcyjna – kosmetyczka Jaworze

Lipoliza jest nieinwazyjnym modelowaniem sylwetki, które polega na wprowadzeniu do organizmu za pomocą zastrzyków, odpowiedniej substancji, która spowoduje likwidację komórek tłuszczowych. Finalnie komórki ulegną rozpuszczeniu, natomiast uwolnione tłuszcze zostaną rozłożone w procesie przemiany materii i wydalone z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna jest obecnie najnowocześniejszym zabiegiem medycyny estetycznej, który pozwala na trwałą, bezoperacyjną oraz skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Tego typu czynności stają się coraz częściej na świecie alternatywą dla inwazyjnych, bolesnych oraz obarczonych powikłaniami zabiegów jak np.: liposukcja – odsysanie tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna jest obecnie najbezpieczniejszą i stosunkowo niedrogą metodą medyczną, efektywnego usuwania z danego fragmentu ciała tkanki tłuszczowej.

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wprowadzeniu w skórę koktajlu substancji odżywczych, poprzez nakłucia strzykawką lub miniaturowymi igiełkami. Mezoterapia twarzy zalecana jest przede wszystkim tym osobom, które posiadają wiotką skórę twarzy oraz widoczne zmarszczki. Co ważne, już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej wyraźna jest poprawa. Twarz wygląda młodziej, jest także świeża i wypoczęta. Mezoterapia w sposób nieinwazyjny oraz sprawdzony potrafi znacznie poprawić jędrność i nawilżenie skóry. Czynność ta jest zalecana zarówno osobom, które zauważyły już pierwsze zmarszczki, jak i tym, u których proces starzenia się skóry jest bardziej zaawansowany. Mezoterapię igłową można wykonywać miejscowo lub kompleksowo, na całą twarz, szyję, dekolt lub dłonie.

Nici liftingujące

Co ważne, nici liftingujące nie są technologią, która powstała wyłącznie na potrzeby medycyny estetycznej. Znane są już od lat w tradycyjnej chirurgii, gdzie wykorzystywane są przy precyzyjnych operacjach. W gabinetach medycyny estetycznej, użycie liftingujących nici polega na ich wprowadzeniu pod skórę, w taki sposób, aby ją podniosły, niwelując przy tym opadanie skóry, spowodowane upływem czasu. Co więcej, użycie nici liftingujących pobudza skórę do uruchomienia procesów regeneracyjnych, dzięki czemu staje się ona młodsza i jędrniejsza.

Cechą charakterystyczną nici liftingujących jest to, że wykonane są z materiałów, które wchłaniane są przez nasze ciało. Po około 8 miesiącach nici ulegają całkowitemu rozpuszczeniu, jednak efekt utrzymuje się jeszcze przez około 2 lata. Nici liftingujące sprawdzają się najlepiej w podnoszeniu skóry twarzy, głównie w obszarach takich jak: czoło, żuchwa, policzki, linia brwi, a także w miejscach na szyi oraz na dekolcie.

Modelowanie ust – kosmetyczka Jaworze

Modelowanie ust jest obecnie bardzo popularne i jest przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się asymetrii pomiędzy górną i dolną wargą oraz chcą poprawić wielkość i kształt ust. Dzięki temu zabiegowi usta stają się jędrne i uwydatnione, przy zachowaniu naturalności. Modelowanie ust jest także z powodzeniem stosowane u kobiet, które zauważyły u siebie pierwsze objawy starzenia. W efekcie końcowym, usta są nawilżone oraz wygładzone, a skóra dookoła ust jest odmłodzona.

Wypełnianie warg sromowych

Wypełnienie warg sromowych to coraz częściej wykonywany proceder u kobiet, które z powodów estetycznych chcą poprawić kształt swoich warg sromowych lub u których wargi sromowe większe są za małe oraz nie zabezpieczają warg mniejszych. Wypełnianie polega na ostrzyknięciu okolic intymnych kwasem hialuronowym. Cała czynność jest bezbolesna i trwa około pół godziny.