Obrączki ślubne ze złota czy srebra – co wybrać?

0

Obrączki ślubne to jeden z najważniejszych elementów przygotowania do ślubu. Są symbolem miłości i przywiązania, dlatego trzeba wybrać takie, które będą z nami jak najdłużej. Dla wielu osób wybór obrączek jest jednak trudny – na jakie kwestie zwracać uwagę? Czy materiał jest bardzo istotny? Podpowiadamy, jakie obrączki ślubne wybrać.

Obrączki ślubne złote – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, na jaki materiał się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że będzie on miał ogromne znaczenie. Wpływa bowiem nie tylko na wygląd obrączek, ale także na ich trwałość. Najbardziej tradycyjny, ale jednocześnie ponadczasowy jest wybór obrączek wykonanych ze złota. Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić uwagę przede wszystkim na próbę złota. Im jest bowiem ona wyższa, tym więcej tego szlachetnego kruszcu znajduje się w naszej obrączce. Jeżeli przypadkowo zakupimy obrączkę wyższej próby, musimy nastawić się na to, że będzie ona miększa, a co za tym idzie, mniej trwała. Najczęściej w sklepach znaleźć można obrączki o popularnej próbie 585. Wyróżniają się one przede wszystkim tym, że są twarde, dlatego stanowią idealne rozwiązanie na biżuterię, której będziemy używać codziennie przez resztę naszego życia.

Nieco tańszym rozwiązaniem może okazać się złota obrączka ślubna o próbie 333. Bardzo często można natknąć się na nią w ofercie dużych sieciówek biżuteryjnych.  Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ najczęściej jest to niskokaratowe złoto, które z czasem może zmienić kolor a w skrajnych przypadkach nawet doznać uszkodzenia.

Obrączki ślubne ze srebra – dla kogo?

Alternatywą dla złotych obrączek ślubnych są te wykonane ze srebra. Wiele osób zwraca się ku takiej możliwości z kilku powodów, spośród których najczęściej wymieniana jest kwestia ekonomiczna. Pary Młode dysponujące ograniczonym budżetem bardzo często skłaniają się ku takiej opcji. Niestety, chociaż zdecydowanie tańsza, ma ona swoje minusy. Srebro przede wszystkim jest materiałem bardziej miękkim od złota. W praktyce oznacza to, że wykonane z niego obrączki są bardziej podatne na zarysowanie. Dodatkowo srebro ma tę cechę, że z czasem czernieje. Ciężko więc wyobrazić sobie, że po wielu latach małżeństwa obrączki z niego wykonane wciąż będą wyglądały tak samo. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu par czynnik ekonomiczny jest niezwykle ważny podczas organizacji wesela.

Obrączki ślubne srebrne czy złote?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepsze są obrączki ślubne ze złota, czy srebra, ponieważ każdy z nas ma inne priorytety i inaczej patrzy na takie kwestie. Z jak najbardziej obiektywnego punktu widzenia złoto ma jednak przewagę nad srebrem. Złote obrączki to poniekąd uniwersalna klasyka, która stała się wręcz symbolem uroczystości ślubnej. Są nie tylko bardzo atrakcyjne wizualnie, ale także (przy odpowiedniej próbie) bardzo trwałe i odporne na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, nie da się nie zauważyć, że złote obrączki mają zdecydowanie więcej zalet niż te wykonane ze srebra. Stanowią jednak o wiele wyższy wydatek, dlatego nie zawsze są w zasięgu każdego. Warto jednak potraktować złote obrączki jak inwestycję, ponieważ możemy mieć pewność, że będą z nami przez wiele lat, a w międzyczasie nie będzie potrzeby ich renowacji czy wymiany.

Oczywiście wybór obrączek nie ogranicza się jedynie do złota i srebra. Obecnie możemy wybrać obrączki tytanowe czy wykonane z platyny. Złote obrączki z pewnością wyróżniają się ponadczasowością, są nie tylko piękne, ale także bardzo trwale. Właśnie dlatego, mimo upływu lat, nie wychodzą z mody. Jeżeli więc stajemy przed wyborem – złota czy srebrna obrączka, warto skłonić się jednak w stronę tej pierwszej. Bardzo istotne są oczywiście nasze gusta, jednak patrząc ze strony praktycznej, warto zdecydować się na wybór, który sprawi, że obrączki przez długie lata nie tylko będą cieszyły nasze oko, ale także dadzą gwarancję stałości i trwałości, która jest przecież symbolem instytucji małżeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *