Prezent na urodziny – najlepsze pomysły

urodziny

Urodziny są dla większości osób bardzo ważnym dniem w ich życiu, w trakcie którego chcą świętować i dobrze się bawić. Część osób lubi przyjęcia zaplanowane, na które zaprasza swoich gości, inni z kolei mogą oczekiwać niespodzianki. Każda jednak forma uroczystości niesie ze sobą nieodłączny element, jakim jest prezent. W jaki sposób wybrać prezent na urodziny, tak by spodobał się obdarowanemu oraz jak go znaleźć?

Jak wybrać prezent na urodziny?

Najlepszym sposobem, żeby trafić w gust solenizanta, jest zastanowienie się nad tym, co lubi i jaką jest osobą na co dzień. W jaki sposób spędza swój wolny czas, czy bardziej aktywnie, czy raczej statycznie przy książce na hamaku. Ważny jest również wiek danej osoby, ponieważ dorosłej osobie nie kupimy prezentu przeznaczonego dla dziecka. Często także, prezenty warto przefiltrować przez kwestię płci. Mężczyźni i kobiety zazwyczaj mają inne urodzinowe zachcianki, jednakże płeć nie powoduje tego by prezenty na urodziny były ograniczone. Dobrą praktyką jest również zwyczajne podpytanie solenizanta czy jest coś, co by mu się przydało, albo wyłapanie takiej alternatywny podczas niezobowiązującej rozmowy.

Pomysły na prezent urodzinowy dla aktywnych

Osoby, które są na co dzień aktywne i chętne wrażeń na pewno docenią to, że wpasowano się w jej gusta. Oto kilka przykładowych prezentów na urodziny dla aktywnych:

1. Lot motoparalotnią – taka atrakcja jest możliwa do kupienia na stronach internetowych i na stoiskach prezentowych w galeriach handlowych. Jest bardzo dużo lokalizacji do wyboru, wiele miast w całej Polsce, które realizują tego typu vouchery. Ten prezent jest bardzo dobry dla osoby, która nie boi się wysokości, a chciałaby poczuć niezapomniane emocje.

2. Strzelnica – kolejnym bardzo ciekawym pomysłem jest zapewnienie możliwości poznania strzelania. Taka wizyta pozwoli na wykonanie strzałów do tarczy kilkoma różnymi broniami. Zapewniona jest przez cały czas opieka ze strony instruktora, jak również wstępne przygotowanie do wykonania strzałów.

3. Skok na bungee – następna atrakcja dla odważnych. Ponownie jest to prezent dla kogoś, kto nie ma lęku wysokości. Skok na bungee możliwy jest w wielu miejscach Polski. Z takiego skoku można otrzymać zdjęcia, albo krótki filmik z własnego lotu. Przeżycie nie z tej ziemi!

Pomysły na prezent urodzinowy dla leniuchów (i nie tylko)

Dla człowieka ceniącego sobie komfort, warte polecenia są prezenty na urodziny niewymagające zbyt dużego wysiłku. Poniżej przykładowe atrakcje mogące być trafem w dziesiątkę:

4. Wyjazd do SPA albo masaż – taką atrakcję zapewne chciałby każdy z nas. Jest to pomysł na prezent, który cieszy i równocześnie relaksuje. W sieci dostępne jest mnóstwo ofert, w których można przebierać. Można skusić się na masaż czekoladą, ciepłymi kamieniami, tajski albo zwyczajny olejkami. Na pewno ten prezent zostanie doceniony.

2. Zestaw mola książkowego – czyli książka (oczywiście ulubiona tematyka lub autor solenizanta), pyszna herbata i ciekawa zakładka do książki. Prezent na urodziny w sam raz na spokojny wieczór.

3. Stworzenie własnego lasu w słoiku – prezent odrobinę artystyczny dla każdej wrażliwej duszy. Warsztaty z tworzenia takiego niezwykłego przedsięwzięcia można znaleźć w szerokiej ofercie internetowej. A co najfajniejsze, zrobiony las można zabrać do domu!

Pomysły na prezent urodzinowy dla smakoszy

Tym razem idziemy w krainę rozkoszy dla podniebienia. Któż nie chciałby otrzymać na swoje urodziny słodkiego prezentu? Dla amanta słodkości, konieczne są wręcz słodycze na urodziny! Ale mogą być one w różnej formie:

1. Zacznijmy od najprostszego – słodycze na prezent. Niby takie proste, ale niekoniecznie. W dzisiejszych czasach słodkości nabierają nowego znaczenia. Z czekolady można zrobić na zamówienie przeróżne figurki, na przykład postać z ulubionej bajki, ulubionego bohatera filmu, ulubiony kwiat. Ponadto można zrobić samemu pudełko pełne słodkości i dołączyć do niego małe karteczki z życzeniami.

2. Warsztaty czekoladowe – odbywają się w cukierniach, gdzie wyrabiana jest czekolada. Na tym wydarzeniu, obdarowany będzie mógł spróbować kilku typów czekolady, stworzyć swoją własną tabliczkę czekolady oraz dowiedzieć się co nieco o samym wyrobie tej słodkiej masy.

3. Kolacja w ciemności – jednym z kolejnych świetnych pomysłów jest wykupienie kolacji w ciemności, w restauracji serwującej taką usługę. Ale można też zrobić ten prezent samemu, tylko zasłonić solenizantowi oczy opaską. Jest to ciekawa podróż smaku, który odkrywa się inaczej z zamkniętymi oczami.

Jak widać pomysłów na prezent urodzinowy jest mnóstwo. Jego wybór zależy głównie od upodobań osoby, która ma go dostać i tego jak dobrze ją znamy. Jednakże nieważne czy to będą słodycze na urodziny, czy fikuśne warsztaty, liczy się przede wszystkim to, że podarowaliśmy coś z radością i dobrym słowem. Więcej pomysłów na prezent znajduje się na stronie: http://www.grindexpo.pl/oryginalny-prezent-dla-brata-czyli-jaki/.