Skup nieruchomości za gotówkę, czy warto?

0

Obecnie rynek wtórny zalewa fala ofert sprzedaży nieruchomości, w tym głównie mieszkań oraz domów. Stąd też chcąc sprzedać nieruchomość, mamy dwa wyjścia: albo poszukujemy klienta, który zapłaci za nią wyznaczoną przez nas kwotę, albo decydujemy się skorzystać z oferty skupu nieruchomości. Czym dokładnie jest skup nieruchomości za gotówkę i czy warto korzystać z tej opcji?

Trudna sprzedaż nieruchomości

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z sytuacją, w której jak grzyby po deszczu powstają mieszkania, domy czy inne nieruchomości na rynku pierwotnym. Nie jest również tajemnicą, że obecnie to właśnie tam klienci poszukują mieszkań do zakupu. Rynek wtórny przeżywa więc swego rodzaju trudności, choć w dalszym ciągu sprzedaż domu czy mieszkania nie jest niemożliwa. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ceny nieruchomości na rynku wtórnym mogą nie być zadowalające dla ich właścicieli. Często bowiem wyznaczają oni zbyt wysoką cenę, która następnie musi zostać obniżona. Zdarzają się również sytuacje, w których po długim okresie poszukiwania, właściciele nieruchomości zgadzają się na jakąkolwiek cenę, byle tylko sprzedać mieszkanie i nie być na tym stratnym. Niestety, utrzymanie nieruchomości, która nie jest zamieszkiwana, również kosztuje. Dodatkowo samo znalezienie klienta, który zechce kupić nasze mieszkanie czy też dom, bywa problematyczne. Przy odrobinie szczęścia procedura sprzedaży nieruchomości trwa kilka miesięcy, jednak może być to również kilka lat. Dla kogoś, kto chciałby w krótkim czasie sfinalizować transakcję, jest to zdecydowanie zbyt długo. 

Skup nieruchomości – czym dokładnie jest?

Jeżeli zależy nam na tym, aby szybko sprzedać mieszkanie, możemy skorzystać z oferty skupu nieruchomości. Cała procedura zakupu lokalu przez firmę trwa zwykle kilka dni. Finalnie właściciel mieszkania otrzymuje za nie gotówkę, natomiast na skupującego przechodzą wszelkie prawa i obowiązki związane z nabyciem nieruchomości. Jak wygląda procedura? Otóż wystarczy zgłosić się do firmy oferującej skup nieruchomości za gotówkę. Następnie pracownik zadaje pytania dotyczące lokalu, jego stanu technicznego, prawnego i tym podobne. Mają one na celu ustalenie wartości nieruchomości i tego, ile jej właściciel będzie mógł otrzymać pieniędzy w związku z dokonaną sprzedażą. Po ustaleniu, ile skupujący może zapłacić właścicielowi, trzeba jeszcze dopełnić niezbędnych formalności u notariusza. Po podpisaniu odpowiednich dokumentów właściciel mieszkania w ciągu kilku dni otrzymuje pieniądze, natomiast nie musi już martwić się obowiązkami, które spoczywają na nim w związku z posiadaną nieruchomością.

Skup nieruchomości – czy warto?

Możliwość szybkiego dokonania transakcji brzmi bardzo kusząco, jednak warto mieć na uwadze, że ze względu na czas finalizacji sprzedaży, właściciel nie może liczyć na to, że skupujący zapłaci mu dokładnie tyle, ile warte jest mieszkanie. Niemniej jednak otrzyma on ponad połowę jego wartości, zwykle od 60 do nawet 80 procent. Jest to bardzo kusząca oferta, patrząc na to, jak trudno jest dziś sprzedać mieszkanie czy inną nieruchomość. Co więcej, zwykle to kupujący pokrywa koszty notariusza, które są niemałe. Jeżeli chcielibyśmy dokonać transakcji na własną rękę, koszty najprawdopodobniej trzeba by było podzielić po połowie. Szybkość, profesjonalizm, a także dyskrecja to coś, na co może liczyć klient skupu nieruchomości za gotówkę. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, aby wybierać do współpracy pewne i zaufane firmy, które cieszą się renomą na rynku. Dlatego też warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie http://pulo.pl/. Firma zajmuje się skupem domów, kamienic, mieszkań, apartamentów, działek oraz lokali handlowych. Wszystkie szczegóły współpracy ustalane są z klientem indywidualnie, lecz w taki sposób, aby jak najszybciej sfinalizować transakcję. Jeżeli więc zależy nam na sprzedaży mieszkania w krótkim czasie (nawet w 3 dni i mniej), nie ma lepszego wyjścia, niż skorzystanie z oferty skupu nieruchomości za gotówkę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *