Jak wybrac przemysłowy ekspres do kawy?

ekspres do kawy

W reklamach telewizyjnych i na bilbordach reklamowych niemal codziennie widzimy zdjęcia profesjonalnych ekspresów kawowych. Idąc do gości z wizytą też najczęściej umawiamy się na przysłowiową kawkę. Zdarza się, że podczas załatwiania różnych spraw w firmach i urzędach jesteśmy również częstowani kawą. Wszystkie te sytuacje stwarzają pewne rytuały związane z piciem kawy, a dzięki poczęstunku w firmach, czy piciu kawy „na mieście” mamy możliwość zasmakowania innej jakości kawy, niż ta, którą na co dzień pijemy w domu. Dlatego ekspres do kawy profesjonalny jest coraz bardziej pożądanym sprzętem, zarówno w domu, jak i również w firmach. Warto przed jego zakupem zorientować się co do poszczególnych rodzajów.

Ekspresy przemysłowe

W wielu miejscach i zakładach istotnym elementem w ciągu dnia pracy jest picie kawy. W kawiarniach i barach kawa jest obowiązkową pozycją w karcie menu, gdyż wielu klientów w lokalach restauracyjnych lubi wypić właśnie małą czarną. Również w firmach niekoniecznie mających związek z działalnością gastronomiczną picie kawy jest popularne. Czy to dla zatrudnianych pracowników, czy dla klientów, których wypada podczas spotkań poczęstować kawą. Jeśli i my chcemy w swojej placówce zainstalować ekspres, warto wiedzieć, że w takich miejscach nie wystarczy ekspres kawowy, jakiego zwykle używamy w domu. Najlepiej sprawdzi się ekspres do kawy przemysłowy, który jest bardziej wytrzymały od takiego domowego i przede wszystkim dostosowany do parzenia dużej ilości kaw w ciągu dnia. Ekspres przemysłowy charakteryzuje się bowiem o wiele większą wydajnością i trwałością od zwykłych ekspresów przeznaczonych do użytku domowego.

Gdzie znaleźć przemysłowy ekspres kawowy?

Jeśli chcemy do naszej firmy zakupić odpowiedni ekspres, warto zajrzeć do Internetu. Tam możemy przejrzeć np. przemysłowe ekspres do kawy w gastrosklep.pl. W jednym miejscu na stronie online możemy porównać wiele interesujących nas modeli i wybrać spośród nich najbardziej dopasowany do naszych potrzeb i sposobu użytkowania. Na stronie znajdziemy szczegółowe opisy ekspresów do kawy, dzięki którym rozwieją się nasze wątpliwości co do zakupu. Istnieją różne rodzaje ekspresów, m.in. kolbowy, przelewowy czy ciśnieniowy. Na stronie dzięki zastosowaniu interesujących nas filtrów będziemy w stanie zobaczyć jedynie takie modele przemysłowych ekspresów, które spełnią nasze oczekiwania i będą odpowiadać naszym potrzebom – zgodnie ze sposobem wykorzystywania.

Kawiarniane ekspresy do kawy

Właściciele lokali gastronomicznych skupieni na serwowaniu ciepłych napojów i słodkich deserów, pewnie nie raz zachodzili w głowę, w jakie sprzęty najlepiej wyposażyć swoją kawiarnię. Oczywiście jednym z bardziej kluczowych urządzeń w takim miejscu jest ekspres do kawy. Jeśli i my stoimy przed dylematem i nie wiemy, jaki wybrać ekspres do kawiarni, koniecznie zapoznajmy się z ofertą profesjonalnych, gastronomicznych i przemysłowych ekspresów, np. na stronie gastrosklep.pl. Dzięki temu zorientujemy się, jaka maszyna spełni nasze oczekiwania i będzie w stanie bezawaryjnie obsłużyć jak największą ilość kawowych smakoszy. Warto do wyboru ekspresu do kawiarni przyłożyć dużą wagę, gdyż to od niego w dużej mierze będzie zależał smak i aromat serwowanej przez nas kawy. A jak wiadomo – te dwa czynniki w połączeniu z jakością i szybkością obsługi wpływają na zadowolenie klientów.

Ekspresy kawowe w gastronomii

Przy zakupie ekspresu do kawiarni lub baru – koniecznie zwróćmy uwagę na jego jakość i najważniejsze parametry, takie jak wydajność, pojemność czy moc. To między innymi te właściwości będą decydowały o tym, czy będziemy zadowoleni z użytkowania ekspresu. Należy przy tym jednak pamiętać, że gastronomiczne ekspresy do kawy mają wiele wariantów i nie tylko kluczowe właściwości będziemy mogli wybrać. Różnią się one bowiem również kolorami i wielkością, dzięki czemu dopasujemy do naszego wnętrza idealny ekspres gastronomiczny. Koniecznie zwróćmy uwagę też na czas parzenia – to z punktu widzenia obsługi klientów kawiarni jest bardzo istotne i powinno, oprócz wydajności i dobrej jakości, stanowić jedno z najważniejszych kryterium wyboru ekspresu.