Jaki wybrać fotel podologiczny do pedicure?

pedicure

Fotel to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia gabinetów podologicznych i salonów kosmetycznych specjalizujących się również w pielęgnacji stóp. Fotel musi zapewniać klientom wygodę i umożliwiać specjaliście komfortowe przeprowadzenie zabiegu. Zatem, jaki fotel podologiczny do pedicure wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Fotel podologiczny – na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Zakup fotela podologicznego do pedicure to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych modeli, jednak nie wszystkie z nich odpowiednio spełniają swoje zadania. Podczas zakupów fotela trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego budowę, materiały wykonania, jakość i wyposażenia. Dobry fotel podologiczny powinien zapewniać pacjentowi maksymalną wygodę i pozwalać mu się w pełni zrelaksować i odprężyć. Ponadto profesjonalny fotel musi być stabilny. Bardzo ważne, aby umożliwiał on utrzymanie stóp w odpowiedniej pozycji, aby specjalista mógł wykonać zabieg poprawnie i bezpiecznie.

Podczas wyboru fotela podologicznego, należy zwrócić uwagę także na jego standard. Najlepiej zainwestować w solidny model wykonany z wysokiej jakości materiałów, cechujących się trwałością i wytrzymałością. Bardzo popularne są fotele podologiczne z ekoskóry, które można z łatwością utrzymać w czystości. Warto zwrócić uwagę, czy jakość danego fotelu została potwierdzona atestem oraz, czy zalicza się on do urządzeń medycznych.

W czasie zakupu fotela patologicznego, należy także zwrócić uwagę na jego estetykę. Powinien on być odpowiednio dopasowany do aranżacji i metrażu salonu. Ponadto bardzo ważne, aby dobrze dobrać go do potrzeb pacjentów i personelu. Wybierając fotel podologiczny, najlepiej postawić na model prosty w obsłudze i umożliwiający płynną regulację. Odpowiednie dostosowanie jego wysokości powinno być szybkie i łatwe. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się fotele wyposażone w elektryczny bądź pneumatyczny system regulacji, gdyż ich obsługa jest intuicyjna. Wybierając fotel, warto postawić na ten posiadający ruchome oparcie, podłokietniki i podnóżki. Polecane są także modele, które obracają się wokół własnej osi.

Czy fotel podologiczny musi mieć certyfikat?

Jeśli szukasz fotela do specjalistycznego gabinetu podologicznego, to pamiętaj że musisz wybrać model posiadający odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają jego wysoką jakość wykonania. Sprzęt taki musi posiadać odpowiedni atest i być zaliczone do bezpiecznych urządzeń, przeznaczonych do użytku medycznego. Urządzenie bez tych dokumentów nie nadaje się do użytku w profesjonalnym gabinecie.

Najlepiej fotel podologiczny kupić w zaufanym sklepie oferującym urządzenia i sprzęty medyczne najwyższej jakości. Przed zakupem danego modelu upewnij się, czy jest on objęty gwarancją. Ma to ogromne znaczenie, gdyż w razie awarii będziesz mógł liczyć na profesjonalną naprawę lub wymianę. Najlepiej postawić na model posiadający minimum 24-miesięczną gwarancję.