Medycyna totalna a jelita

brzuch

Medycyna totalna, określana często także mianem totalnej biologii, zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Trzeba jednak przyznać, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym to pojęcie w ogóle jest. Jeśli chcesz zdobyć wiedzę na temat totalnej biologii oraz tego, w jaki sposób postrzega jelita, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Czym właściwie jest medycyna totalna?

W myśl zasad totalnej biologii wszelkie problemy zdrowotne, z którymi boryka się człowiek, mają swoje źródło w nieuświadomionych konfliktach psychicznych. Co ciekawe, niektóre z nich mogły powstać jeszcze w trakcie życia płodowego. Nie na wszystkie człowiek ma więc realny wpływ.

Medycyna totalna zakłada, że Twój organizm przejawia zdolność do samoleczenia. Abyś mógł jednak sam się uzdrowić, musisz poznać źródło bądź źródła napotykanych przez Ciebie trudności. Samodzielne rozpoznanie problemu może jednak nastręczać wielu trudności. Zwolennicy medycyny totalnej zalecają więc konsultację u profesjonalisty. Poprzez zadawanie odpowiednich pytań specjalista jest w stanie pomóc swoim pacjentom w odnalezieniu przyczyn złego samopoczucia.

W jaki sposób biologia totalna postrzega problemy z jelitem grubym?

Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób przedstawiają się połączenia między biologią totalną a jelitami, musisz wiedzieć, że inne mogą być przyczyny problemów z poszczególnymi odcinkami tego narządu. Jelito grube wywodzi się z endodermy i z tego też względu silnie reaguje na tak zwane konflikty kęsa. Dla zdrowia tego organu ważne jest więc spokojne, uważne spożywanie pokarmów. Należy starannie żuć je w ustach i bez pośpiechu przełykać.

Jeżeli chcesz uniknąć problemów związanych z funkcjonowaniem jelita grubego, nie wystarczy jednak przestrzegać zasad prawidłowego wprowadzania pokarmów. Musisz także dysponować harmonijnym, poukładanym wnętrzem. Jednym z częstszych problemów związanych z jelitem grubym jest zapalenie uchyłków. Zgodnie z założeniami medycyny totalnej problemu tego możesz doświadczyć, jeśli na co dzień żyjesz pod dużą presją.

Wrzodziejące jelito grube to zaś schorzenie, którego przyczyny mogą leżeć na przykład w długo skrywanym gniewie. Jeżeli więc żywisz do kogoś lub czegoś negatywne emocje, nie staraj się ich tłumić. Lepiej będzie, jeżeli znajdą ujście. Istnieje bardzo wiele metod, dzięki którym w zdrowy i bezpieczny sposób można rozładować napięcie. Wiele z nich jest zgodnych z założeniami medycyny totalnej. Mowa tu chociażby o jodze.

Medycyna totalna a jelito cienkie 

Dobrze byłoby, gdybyś przyjrzał się również temu, w jaki sposób medycyna totalna postrzega jelito cienkie i problemy związane z nim. W organie tym miejsce mają procesy trawienne. Dokonywana jest ocena dotyczącą tego, które cząsteczki są przydatne dla organizmu, a które zbędne. Bardzo istotna kwestia dla zdrowia fizycznego i psychicznego to prawidłowe funkcjonowanie tego ważnego narządu.

Jedną z najpowszechniejszych dolegliwości, która świadczyć może o problemie z jelitem cienkim, jest biegunka. Ten kłopot nie powinien być bagatelizowany. W przeciwnym bowiem razie istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że dojdzie do znacznego rozregulowania pracy jelita cienkiego. Według biologii totalnej biegunka może informować Cię o tym, że przeżywasz jakiś nieuświadomiony konflikt wewnętrzny. Być może doświadczyłeś lub doświadczasz czegoś, czego Twój umysł chce się pozbyć. Nie jest to jednak proces łatwy ani przyjemny. Z tego właśnie względu dokuczają Ci różnego rodzaju problemy związane z jelitami.

Kolejne dolegliwości świadczące o kłopotach z jelitem cienkim obejmują gazy i wzdęcia. Bardzo często doświadczają ich osoby, które starają się ukryć coś przed sobą samym.

Jeżeli interesuje Cię medycyna totalna, a jelita dostarczają Ci problemów, dobrze byłoby, gdybyś zgłosił się o pomoc do kogoś doświadczonego. Świetnym pomysłem może być także lektura literatury specjalistycznej. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że walka o zdrowie zgodnie z założeniami medycyny totalnej to długa i żmudna droga. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość.