Nowoczesny salon w bieli i drewnie

NOWOCZESNY SALON W BIELI I DREWNIE

Własne mieszkanie lub dom to miejsce, w którym czujemy się swobodnie i do którego lubimy wracać, zwłaszcza po ciężkim i wyczerpującym dniu pełnym wyzwań. Ogromną rolę odgrywa aranżacja wnętrz, przy pomocy której możemy stworzyć funkcjonalną i zadowalającą estetycznie przestrzeń. Szczególnie istotne jest wyposażenie salonu, który uchodzi za prawdziwe serce większości domów. O czym warto pamiętać, planując wystrój tego pomieszczenia?

Nowocześnie i z charakterem

Trendy w architekturze wnętrz są zmienne, dlatego też rozsądnym wyjściem będzie kierowanie się przede wszystkim własnym gustem. Znakomitym rozwiązaniem jest również inspiracja tym, co klasyczne i uniwersalne. Salon w bieli i drewnie to prosta recepta na aranżację, która nigdy nie wyjdzie z mody i mimo upływu lat wciąż będzie wyglądać elegancko i nowocześnie. Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie i nadają mu lekkości. Łatwo można zestawić je z dodatkami i elementami wyposażenia w różnych barwach, uzyskując korzystne i intrygujące połączenie. Bardzo dobrze sprawdzą się zwłaszcza w przestrzeniach o niewielkich oknach, bowiem skutecznie je rozjaśnią i nie zadziałają przytłaczająco tak, jak kolory ciemniejsze.

Naturalny surowiec o wielkim potencjale

Oprócz niezbędnych elementów, takich jak wygodna sofa i fotele, salon z elementami drewna musi posiadać wykonane z niego meble codziennego użytku. Ten naturalny surowiec posiada szereg zalet, do których należą: imponująca trwałość, wyjątkowość wzorów oraz ponadczasowy charakter. Wykonany z drewna bielonego stolik kawowy dostępny w asortymencie PaulBunyan doskonale dopasuje się do wnętrz urządzonych w różnym stylu – zarówno nowoczesnym, jak i rustykalnym i nieco eklektycznym. Jego utrwalona warstwą olejowosków powierzchnia jest odporna na kontakt z żywnością, a przy tym całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Łatwo można utrzymać ją w czystości, a dwie szuflady i półka, w którą wyposażono mebel, sprawią, że schowamy w nim ulubioną książkę lub czasopismo, z którym lubimy relaksować się przy filiżance kawy. Zwolennicy bardziej nowoczesnej architektury powinni z kolei sięgnąć po okrągły stół z bielonego drewna i podstawy wykonanej z metalu. To połączenie dwóch klasycznych surowców tworzy wyjątkowy efekt.

Biel i drewno w salonie to wbrew pozorom nie tylko zachowawcza opcja, ale i bardzo duże pole do popisu. Nie obawiajmy się eksperymentowania i sięgania po dodatki i elementy wyposażenia wnętrza, które są oryginalne. Doskonałym tego przykładem jest asortyment sklepu paulbunyan.pl, w którym znajdziemy stoliki, stoły, deski ścienne, krzesła i wiele innych produktów wykonanych ze starego drewna. To rozwiązanie, które sprawia, że otrzymujemy produkt jedyny w swoim rodzaju, a przy tym wykazujemy działanie proekologiczne.