Rolety plisowane – jak mierzyć?

0

Aby zapewnić sobie prywatność, a także osłonić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się w słoneczne dni, większość osób decyduje się na rozwiązanie w postaci rolet czy żaluzji okiennych. Ich szeroki wybór pozwala bez problemu dobrać nie tylko kolorystykę i wzornictwo pasujące do domu czy mieszkania, ale również wymiary dokładnie dopasowane do Twoich okien. Jednym z rodzajów rolet, w przypadku których dobranie odpowiedniego rozmiaru odgrywa kluczowa rolę, są plisy okienne. Jak zatem mierzyć rolety plisowane, by idealnie pasowały do okna?

Jak mierzyć plisy na okna przed zamówieniem – krótki poradnik

Jeśli zdecydowałeś się już na konkretny wzór i kolor rolet plisowanych, następnym krokiem, jaki powinieneś podjąć, będzie wykonanie pomiarów okna. Choć z pozoru może się to wydawać skomplikowanie, tak naprawdę jest to proste zadanie, które możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy, że wszystkie pomiary wykonasz uważnie i bez pośpiechu, aby mieć gwarancję, że nie popełnisz żadnego błędu. Większość firm produkuje plisowane żaluzje – plisy – na zamówienie klienta, ponieważ dzięki temu są doskonale dopasowane do okna.

Przy składaniu zamówienia należy podać dokładne wymiary, które zostaną omówione dalej. Warto także zrobić zdjęcie danego okna, a także wykonać dodatkowe pomiary, na wypadek, gdyby producent potrzebował bardziej szczegółowych informacji. I oczywiście powinieneś najpierw zastanowić się, jaki sposób mocowania rolet sprawdzi się lepiej w przypadku Twoich okien.

Jak zmierzyć okno do rolety plisowanej?

Aby zamontować prawidłowo plisy do okien, powinieneś wiedzieć już podczas ich zamawiania, jakie dokładnie powinny mieć wymiary. W tym celu należy zmierzyć dokładnie rozmiar szyb i ram, a następnie odwiedzić sklep. Plisy do okien można montować na dwa sposoby: albo między przyszybowymi listwami na szybie albo bezpośrednio na ramie okiennej. W pierwszym przypadku należy zmierzyć wysokość oraz szerokość szyby wraz z uszczelkami. Jeśli z kolei rolety plisowane będą umocowane na samej ramie, wystarczy poznać wysokość całkowitą skrzydła ramy od górnej do dolnej krawędzi oraz szerokość od styku listwy przyszybowej wraz z ramą okienną.

Wiele osób na wszelki wypadek zamawia materiał trochę dłuższy niż wskazują wymiary okna. Należy jednak trzymać się ściśle dokonanych pomiarów – nadmiar rolety – plisy – będzie się zakleszczał, co może bardzo źle wyglądać. Z kolei zbyt krótkie lub wąskie żaluzje nie spełnią swojego zadania i nie osłonią skutecznie wnętrza pomieszczenia.

Plisowane rolety wysokiej jakości

W ofercie Art Studio – producenta rolet plisowanych na wymiar – znajdziesz szeroki wybór różnorodnych typów żaluzji plisowanych. Wszystkie plisy okienne są wykonywane z wysokogatunkowych tkanin odpornych na zużycie oraz promieniowanie słoneczne. Dzięki temu masz gwarancję ich wieloletniej żywotności i niezawodnego działania. Każda z oferowanych plis do okien posiada atesty bezpieczeństwa.

W asortymencie producenta znajdziesz bogatą gamę kolorystyczną rolet oraz szeroki wybór ich profili, co z pewnością ułatwi Ci wybór estetycznego i funkcjonalnego rozwiązania do każdego z pomieszczeń w Twoim domu.

Wszystkie rolety plisowane dostępne w ofercie sklepu bez względu na rodzaj zapewniają bezproblemowy i szybki montaż. Z uwagi na to, że żaluzje plisowane powinny być idealnie dopasowane do wymiarów okna, wszystkie rolety są wykonywane na indywidualne zamówienie. Plisy są następnie wysyłane ze sklepu za pośrednictwem firmy kurierskiej. Rolety do okien Art Studio mogą posłużyć do zasłonięcia dowolnej części okna. Można prać je w pralce, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Do wszystkich żaluzji plisowanych Art Studio dołącza instrukcję dotyczącą konserwacji rolet. Firma zachęca też do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań na temat montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *